Poradna

Veľkosti prsteňov

Meranie veľkosti prstienka je rýchly a jednoduchý proces. V tabuľke je prehľad veľkostí a prsteňov a ich miery. 

Veľkosť prsteňov Vnútorný priemer prsteňa v cm EÚ veľkosť (obvod)
Veľkosť 4 1,4 47-48
Veľkosť 5 1,5 49-50
Veľkosť 6 1,6 51-53
Veľkosť 7 1,7 54-56
Veľkosť 8 1,8 57-58
Veľkosť 9 1,9 59-61
Veľkosť 10 2,0 62-64
Veľkosť 11 2,1 65-67
Veľkosť 12 2,2 68-70
Veľkosť 13 2,3 71
Veľkosť 14 2,4 72-73
Veľkosť 15 2,5 75

Ako správne zmerať veľkosť prsteňa? Použite existujúci prsteň. Aby ste zistili jeho veľkosť, vezmite pravítko a položte ho priamo na prstienok, ktorý momentálne nosíte. Dôležité je zamerať sa na jeho vnútorný priemer – teda vzdialenosť od jednej vnútornej hrany k druhej. Ak napríklad nameriate 1,6 cm, znamená to, že vaša veľkosť prstienka je 6. Toto je typická dámska veľkosť prsteňa. Ak si zmeriate vnútorný priemer svojho prstienka v milimetroch a tento údaj následne vynásobíte číslom 3,14, zistíte jeho obvod. Tento obvod zodpovedá európskej veľkosti prstienka.

 

Ďalší, ale menej presný spôsob merania veľkosti prstienka je použitie povrázku alebo papiera. Táto metóda je jednou z najjednoduchších. Stačí si vziať tenký kus povrázku alebo papiera a omotať ho okolo prsta, na ktorom chcete prsteň nosiť. Potom si na povrázku alebo papieri urobte značku, kde sa oba konce stretávajú. Túto dĺžku potom zmerajte pravítkom. Získate tak obvodovú veľkosť, čo je v tabuľke veľkosť EÚ. Toto číslo potom prevediete na veľkosť prsteňa pomocou tabuľky veľkostí prsteňa.

Odporúčanie na čo si dať pozor:

  • Teplota môže ovplyvniť veľkosť prsta, takže sa snažte merať prst v normálnej izbovej teplote.

  • Pamätajte tiež na to, že vaše prsty môžu byť v priebehu dňa rôzne opuchnuté. Najlepšie je prst zmerať v polovici dňa, keď nie je ani príliš opuchnutý ani príliš útly.

  • Pri použití povrázku alebo papiera sa uistite, že je dostatočne pevne omotaný okolo prsta, ale nie tak tesne, aby obmedzoval prietok krvi.

  • Pokiaľ chcete miest istotu, objednajte si náš plastový merač veľkosti prsteňa.

Aj keby vám nakoniec prsteň nesedel tak, ako by mal, nezúfajte. Máte 66 dní možnosť výmeny prsteňa za inú veľkosť. A na záver ešte jedno odporúčanie: pokiaľ sa vaša veľkosť pohybuje na hranici dvoch veľkostí, odporúčame sa rozhodnúť pre tú väčšiu.

Už máte jasno v otázke veľkosti, teraz je čas vybrať ten správny prstienok. V našej ponuke nájdete najpredávanejšie strieborné prstene - prezrite si ich a nájdite ten, ktorý vás osloví.